لوازم بدنه خودرو
خانه / دیاق سپر / قیمت دیاق سپر عقب پراید ۱۳۲ | خرید ارزان ترین دیاق سپر پراید

قیمت دیاق سپر عقب پراید ۱۳۲ | خرید ارزان ترین دیاق سپر پراید

سپر خودرو به منظور جلوگیری از وارد کردن ضربات احتمالی به خودرو و سرنشینان آن به وجود آمده است. به منظور استحکام بیشتر و ثابت نگهداشتن سپر خودرو از قطعه ای به نام دیاق سپر استفاده می شود. دیاق سپر، نوعی تنظیم کننده و استحکام دهنده سپر خودرو است. تصادفات جاده‌ای (درون شهری و برون شهری) امری اجتناب ناپذیر در شهر‌های شلوغ و پرجمعیت است که متاسفانه درصد این تصادفات به دلیل رعایت نکردن اصول رانندگی صحیح در حال افزایش است. گذشته از این موارد عوامل دیگری مانند تاثیرات زیست محیطی مخرب مانند تابش مستقیم نور خورشید، تگرگ، باران اسیدی، اکسیداسیون و فضولات پرندگان باعث آسیب به رنگ بدنه خودرو و قطعات پلاستیکی مانند قاب آینه، سپر، قاب پلاک و جلو پنجره می‌شود که ظاهر خودرو را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین شما مجبور به جایگزین کردن و یا تعمیر قطعه آسیب دیده هستید و دوست دارید در قبال هزینه‌ای که خواهید کرد قطعه‌ای با کیفیت و یا به اصطلاح اصلی را دریافت کنید.  در ادامه مطالب قیمت دیاق سپر عقب پراید۱۳۲ اشاره خواهد  شد.

یکی از این قطعات پلاستیکی سپر خودرو است که بیشترین آسیب در هنگام تصادف به آن وارد می‌شود. بنابراین سپر خودرو نقش مهمی در حافظت از خودرو را بر عهده دارد و انتخاب و خرید سپر مناسب می‌تواند به میزان قابل توجهی فشار‌های وارد شده در هنگام تصادف را دفع کند و از آسیب‌های احتمالی به بدنه جلوگیری کند. ا پیشرفت تکنولوژی مواد پلاستیکی جایگزین فلز‌ها شد و از کامپوزیت‌های مختلف ساخته می‌شود.

در حال حاضر سپرها از ترکیبی از مواد پلاستیکی، فلزی و فیبر کربن مقاوم ساخته می‌شوند که به صورت جدا از بدنه یا متصل به بدنه و یکپارچه طراحی می‌شوند.

جنس آن‌ها از دو نوع پایه پلیمری (PMC) و پایه فلزی (MMC) تشکیل می‌شود. در خودروهای شهری بیشتر از جنس پلاستیک برای سپرها استفاده می‌شوند اما برخی خودروهای شاسی بلند که دارای ویژگی‌های آفرود هستند از جنس فلز برخوردار هستند. در ادامه مطالب قیمت دیاق سپر عقب پراید ۱۳۲ و عناوین زیر اشاره خواهد شد:

 • فروش دیاق سپر پراید
 • فوم سپر عقب پراید
 • فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی پراید
 • لیست قطعات پراید
 • سپر شرکتی پراید ۱۳۲
 • سپر جلو اسپرت پراید ۱۳۲
 • تعمیر سپر پراید
 • اجرت تعویض سپر پراید
 • تعویض سپر عقب پراید
 • تعویض سپر جلو پراید
 • قیمت روز قطعات پراید 
 • قیمت سپر عقب پراید ۱۳۱

قیمت دیاق سپر عقب پراید 132 | خرید ارزان ترین دیاق سپر پراید

لیست قیمت دیاق سپر پراید ۱۳۲

لیست قیمت دیاق سپر پراید 132 با توجه به  محصول انواع دیاق خودرو قیمت آن نیز متفاوت است . و در بازار فروش با قیمت های متفاوتی به فروش می رسد در ادامه لیست قیمت دیاق سپر پراید ۱۳۲ و انواع مختلف آن عبارت است از:

 • سپر جلو رنگی پراید ۱۳۲ شرکتی :۱۲۹۰۰۰ تومان (سپر پراید ۱۳۲ مورد استفاده در پرایدهای ساخت کارخانه سایپا تولید شده گروه های صنعتی آریا پلاست آذین و مهرخواه می باشد و دارای دوام و کیفیت بیشتری نسبت به دیگر سپرهای موجود در بازار می باشد. سپر پراید ۱۳۲ با استفاده از مواد با کیفیت و فالب ضخیم در این شرکت تولید می شود.)
 • دیاق جلو پراید ۱۳۲ خام : ۸۵۰۰۰ تومان 
 • دیاق جلو پراید ۱۳۲ خاکستری : ۱۳۰۰۰۰  تومان
 • سپر جلو پراید ۱۳۲ مشکی : ۱۲۰۰۰۰ تومان
 • سپر جلو پراید ۱۳۲ نقره ای :۱۳۰۰۰۰ تومان 
 • فوم سپر جلو (جديد) : ۲۲,۹۵۵ تومان
 • سپر عقب‌ صبا (جديد) : ۲۲,۹۵۵ تومان
 • سپر عقب – سايپا ۱۱۱ قیمت : ۳۱,۸۸۲ تومان
 • سپر جلو فول (جديد) : ۳۱,۸۸۲ تومان
 • سپرجلو كامل با درپوش چراغ مه شكن، ۱۳۲-۱۱۱ (دياق پليمري)  : 57,388 تومان
 • سپر عقب،سايپا۱۳۲، سفيد  : 70,141 تومان

کاربرد دیاق سپر چیست؟

کاربرد دیاق سپر چیست؟دلیل طراحی این بخش در خودروهاو کاربرد دیاق سپر را اینگونه باید نوشت:  ایجاد ایمنی در آن و عدم خوردن ضربه به خودرو می‌باشد. البته در تصادف‌هایی که در سرعت بالا رخ می‌دهد این بخش قادر به مهار خسارت‌ها نیست. اما به میزان زیادی این خسارت‌ها را کاهش می‌دهد. در بسیاری از کشورها از لحاظ قانونی وجود سپر در وسایل نقلیه اجباری می‌باشد. سپر در دسته ایمنی – تزیینی خودرو قرار می‌گیرد. سپرها انواع متفاوتی دارند و در هر دوره زمانی از نوع خاصی از سپرها استفاده می‌شد در ابتدا از سپرهای فلزی استفاده می‌شد، اما این نوع سپرها مشکلات زیادی داشت ازجمله بسیار سنگین بود و دلیل دیگر آنکه در سپرهای فلزی پس از برخورد انتقال نیرو به‌طور کامل به بدنه و سرنشینان اتوموبیل وارد می‌شد و در نهایت سپر فلزی به سرعت از رده خارج شد.

خرید ارزان دیاق سپر پراید ۱۳۲

خرید ارزان دیاق سپر پراید 132 برای خرید ارزان دیاق سپر پراید ۱۳۲ و دیگر قطعات ماشین می توان به نمایندگی های آن مراجعه و محصول مورد نظر را با قیمتی ارزان تر نسبت به  فروشگاه های دیگر خریداری کرد.یکی از فروشگاههای مهم در زمینه خرید ارزان و آنلاین لوازم یدکی خودرو و همچنین دیاگ خودرو فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو یدک ۱۱۸ است، که خریداران می توانند:

 •  براي خريد آسان و مطمئن لوازم يدكي اصلي و اورجينال با گارانتي است
 • لوازم اسپرت انواع ماشين و لوازم جانبي انواع خودرو را ميتوانيد اينترنتي و در كمترين زمان ممكن خريداري كنيد
 • لوازم سفر و لوازم آفرود كمياب در فروشگاه اينترنتي
 • فروش ویژه
 • تخفیف ویژه را برای مشتریان مهیا ساخته است.

تولید دیاق سپر پراید در اندازه های مختلف

تولید دیاق سپر پراید در اندازه های مختلفامروزه در طراحی و تولید سپر جلو و سپر عقب برای خودروهای مدرن از ترکیب مواد پلاستیکی خاص مانند پلی کربنات،آکریلونیتریل بوتادین استایرن و پلی‌پروپیلن استفاده می‌شود.  حتی در کشور ما نیز تولید سپر پراید در اندازه های مختلف تولید می شود و شرکت سازنده آن با ابزارآلات و ماشین آلات به روز توانسته محصولاتی از این قبیل را در اندازه ای متفائت بسازد.همچنین از پوشش‌های پلاستیکی برای تقویت قسمت‌های استیل، فلزی، آلومینیومی سپر استفاده می‌شود. با توجه به عملکرد سپر جلو، در طراحی و ساخت آن برای هر خودرو از یک الگو خاص استفاده می‌شود. البته باید به این موضوع اشاره کرد که سپر‌های پلاستیکی در مقایسه با سپر‌های فـایبر گلاس و فلزی آبکاری شده بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند دلیل این امر هم ارزان بودن مواد اولیه و همچنین ساده بودن فرآیند تولید آن است.

به طور کل سپر‌های پلاستیکی از تزریق مواد باکیفیت پلاستیکی در دستگاه‌های مخصوص تولید سپر ساخته می‌شوند. معمـولاً سپر جلوی خودروهای مدرن، شامل سه جزء اصـلی اسـت که به ترتیب پیشانی، جاذب و تیر سپر نامیده میشوند.

عرضه دیاق سپر پراید در طرح های گوناگون

عرضه دیاق سپر پراید در طرح های گوناگوناین محصول به قسمت جلو و عقب بدنه خودرو نصب می شود و برای جلوگیری از وارد آمدن صدمه و آسیب به خودرو در اثر ضربه به کار می رود علاوه بر این دو مقولۀ زیبایی و تناسب در طراحی آیرو دینامیک آن با توجه به شکل بدنه باید در طراحی مد نظر قرار گیرند. شرکت سایپا  در سال های اخیر با عرضه دیاق سپر پراید در طرح های گوناگون نیاز کشور و همچنین این شرکت را به انواع دیاق ها  مهیا ساخته است. جدیدترین لیست عرضه دیاق سپر پراید در طرح های گوناگون برای سپر جلو و عقب انواع مختلف پراید (۱۳۱، ۱۳۲، ۱۴۱، ۱۵۱، صبا، نسیم و …)عبارت است از:

 • دياق كنار‌ سپر عقب‌
 • سپر جلو،سایپا۱۳۲
 • سپر جلو،سایپا۱۳۲ ،سفید
 • سپر عقب کامل،سایپا۱۳۲
 • سپرجلو کامل با درپوش چراغ مه شکن، ۱۳۲-۱۱۱ (دیاق پلیمری)

فروش جنس های متنوع دیاق سپر پراید

فروش جنس های متنوع دیاق سپر پرایدانواع سپر خودرو می توان به طبقه بندی براساس جنس و متعلقات آن اشاره نمود که شامل موارد ذیل می شوند:

 1. اسپر پلاستیکی
 2. سپر فایبرگلاس
 3.  سپر فلزی آبکاری شده در دو نوع با سیستم فنربندی و با سیستم معمولی

در این طرح به لحاظ سادگی فرآیند و ارزانی مواد اولیه و نیز متداول شدن سپر پلاستیکی در انواع خودروها ، با توجه به نوع و طراحی بکار رفته در خودروی پژو مورد بررسی قرار می گیرد. البته با طراحی و تعویض قالب می توان اقدام به تولید انواع سپر برای خودروهای مختلف نمود.

مشخصات فنی محصول

جنس سپر پلاستیکی از آلیاژ پلی پروپیلن و لاستیک EPDM می باشد البته این نوع سپر دارای قطعات فلزی برای زیبایی و نصب برخورد می باشد.

قطعات سپر عبارتند از :

 1.  بدنه سپر جلو
 2.  گوشواره ای
 3.  زه سپرجلو
 4. مجوعه دیاق شامل بدنه ، درب، قطعه فلزی L شکل و پیچ پایه دار

بدنه سپر جلو قطعه اصلی آن می باشد که جنس آن از آلیاژ پلی پروپیلن و لاستیک EPDM می باشد و فرم ظاهری آن مطابق شکل (۱-۲) است.

گوشواره ای قطعۀ دیگر سپر جلو می باشد که دسی بل و عدد از آن در محصول به کار می رود. جنس گوشواره ای سپر جلو از ورق فولاد st-42 به ضخامت یک میلیمتر می باشد و برای حفاظت در برابر خوردگی به صورت کروماته شده تهیه می شود. همچنین زه سپر که به منظور زیبایی آن بر روی سطح خارجی سپر نصب می شود از تسمه استیل با خم از دو لبه می باشد طول این قطعه ۱۶ سانتیمتر می باشد و ضخامت آن ۵/۰ میلیمتر است . همان طور که اشاره شد فروش جنس های متنوع دیاق  سپر پراید در بازار های لوازم یدکی و محصولات خودرویی به راحتی قابل دسترسی است.

سایت خرید لوازم پراید به قیمت عمده

سایت خرید لوازم پراید به قیمت عمده با گشت و گذار در فضای وب می توان سایت خرید لوازم پراید به قیمت عمده و همچنین ارزان قیمت را به راحتی پیدا کرد در فضای وب شرکت ها و تولیدی های زیادی وجود دارند که اقدام به چنین کاری می‌کنند . یکی از این سایت ها ، فروشگاه اینترنتی توربویدک است. با افزایش قیمت بهای لوازم یدکی، فروشگاه اینترنتی ” توربویدک ” به عنوان جامع ترین مرجع خرید و مقایسه قطعات خودرو،اقدام به فروش محصولات وازم یدکی کرده است.

این فروشگاه اینترنتی که در حال حاضر بیش از چهار هزار قلم کالا در انبارهای خود دارد، به صورت شبانه روزی سفارش مشتریان را به صورت اینترنتی دریافت می کند و قطعه های خودروی مورد نظر را به هر نقطه از کشور ارسال می نماید. با توجه به نوع ارتباط ” توربویدک ” با تولیدکنندگان و تأمین کنندگان « لوازم یدکی خودرو »، این فروشگاه اینترنتی توانسته بخش عمده ای از نیاز بازار را در کم ترین مدت به دست مشتریان برساند و از سویی حجم قابل توجه ای از سفارش های این فروشگاه مجازی به تعمیرگاه های سراسر کشور اختصاص دارد. با توجه به قابلیت های این فروشگاه اینترنتی، اکنون ” توربویدک ” تصمیم گرفته است در گام نخست برای تعادل بخشیدن به قیمت قطعات خودرو، فروش لوازم یدکی پراید را با شرایط ویژه ای آغاز کند. در این طرح فروش ویژه، مالکان انواع نسخه های پراید می توانند بیش تر لوازم یدکی و قطعه های مورد نیاز خودروی خود را با برندهای مختلف در این وب سایت سفارش گذاری کنند. همچنین امکان مقایسه قطعه های مشابه به هم در توربویدک وجود دارد و سامانه مشاوره آن توانسته وجه تمایز این فروشگاه اینترنتی باشد.

فروشگاع اینترنتی دیاق سپر پراید در رنگ های مختلف

فروشگاع اینترنتی دیاق سپر پراید در رنگ های مختلف همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره شد فروشگاه های اینترنتی زیادی در فضایی به وجود دارند که اقدام به خرید و فروش دیاق سپر پراید در رنگ های مختلف و همچنین لوازم یدکی می‌کنند.  یکی از این فروشگاه ها ان جی کی ۲۴،  است که  در آستانه چهارمین سال فعالیتی خود توانسته است، تجربه و لذت خریدی آسان و آنلاین  را با تهیه قطعات یدکی خودرو  از جمله دیاق سپر پراید در رنگ های مختلف اصل را تهیه و در کوتاه ترین زمان به سراسر کشور فراهم آورد. این فروشگاه تحت مجوز الکترونیکی از سامانه اصناف و بازرگانان و عضو انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان است. 

راهنمای خرید و نصب دیاق سپر پراید

راهنمای خرید و نصب دیاق سپر پراید برای خرید هر وسیله ای لوازم یدکی مانند سپر پراید باید با کسی که در این زمینه تخصص دارد مشورت کنید. امروز از سنسور‌های پیشرفته در سپر جلو و سپر عقب خودرو استفاده می‌شود تا از برخورد خودرو با اجسام خارجی به خصوص در هنگام پارک کردن جلوگیری شود.

همچنین در بیشتر خودروهای مدرن از سنسور سرعت سنج (کروز کنترل) بر روی سپر جلو استفاده می‌شود. در مجموع و با توجه به مطالب گفته شده در بالا می توان گفت برای تامین قطعات یدکی پلاستیکی مانند سپر برای خودروهای ساخت داخل می توانید با اطمینان کامل از شرکت های مهر خواه، کروز، مهر کام پارس و آریا پلاست قطعه مورد نظر را تامین کنید. شرکت‌های ذکر شده با داشتن آخرین تکنولوژی در تولید سپر و البته رنگ آمیزی با کیفیت به طور خاص برای خط تولید خودرساز مورد استفاده قرار می‌گیرند.  گشت و گذار در فضای وب می توان راهنمای خرید و نصب دیاق سپر پراید را به راحتی پیدا کرد. و حتی با مراجعه به وب سایت های ایران خودرو و سایپا نیز می توان آن را مشاهده کرد.

صادرات دیاق سپر پراید

صادرات دیاق سپر پرایدصادرات خودرو و لوازم یدکی مخصوصا دیاق سپر پراید از کشورمان به کشورهای همسایه همواره با افت و خیز های فراوانی همراه بوده است و حالا با وضع تحریم های صنعت خودروسازی، به نظر می رسد که بار دیگر این مسیر با چالش های جدید روبرو شده است. صادرات دیاق سپر پراید از ایران به کشورهای  همسایه مانند عراق، سوریه، آذربایجان، صورت می گیرد.

بزرگ ترین بازار دیاق سپر پراید در کشور

بزرگ ترین بازار دیاق سپر پراید در کشور فروشگاه های بزرگ لوازم یدکی ایران خودرو و سایپا در تهران از بزرگترین بازار دیاق سپر پراید در کشور شناخته می‌شوند و خریداران این محصول می توانید با مراجعه به این نمایندگی ها و مغازه ها لوازم مورد نظر خود را خریداری نمایند.ملت يا همان چراغ برق، نامي آشنا براي كساني است ‌كه ماشين دارند. خيابان اكباتان و ملت دو خيابان معروف و اصطلاحا بورس لوازم يدكي خودروهاي داخلي و وارداتي است. در اين دو خيابان، مي‌توانيد همه قطعات خودرو را با انواع قيمت‌ها تهيه كنيد. اين دو خيابان حتي در روزهاي تعطيل هم شلوغ است. شايد در ابتدا بيشترين فروشگاه‌هايي كه به چشمتان بيايد فروشگاه‌هاي لوازم تزييني انواع خودروها باشد. فروشگاه‌هايي كه دو سوي خيابان ملت را اشغال كرده‌اند. شايد به نظر ما و شما، كسي به تزيينات خودرو اهميت ندهد اما ظاهر امر بيانگر چيز ديگري است. اگر چند دقيقه‌يي در يكي از فروشگاه‌ها بايستيد، متوجه مي‌شويد كه اتفاقا قشر جوان بسيار مشتاقانه براي خريد اين لوازم به اين فروشگاه‌ها مي‌آيند.

بيشتر لوازم اين فروشگاه‌ها چيني هستند. اين در حالي است كه مي‌توان در بين آنها قطعات تايواني هم پيدا كرد، البته قيمتي بالاتر از چيني‌ها دارند. اما از برند‌هاي ايراني در اين فروشگاه‌ها خبري نيست. اگر هم قطعه‌يي ايراني يافتيد، از لحاظ ظاهر مي‌توانيد تفاوتشان را با ساير قطعات وارداتي ببينيد. هر چند به گفته فروشندگان فروشگاه‌هاي تزيينات خودرو، قطعات ايراني تزييني همگي خريد قبل هستند چراكه اكثر توليد‌كنندگان اين صنف در ايران به‌دليل كيفيت پايين ورشكست شده‌اند و ديگر توليد ندارند. بيشترين قطعه‌يي كه در اين فروشگاه‌ها با برند‌هاي ايراني يافت مي‌شود، جلو پنجره خودرو است كه آن هم ظاهر زيبايي ندارد.

عمده فروشان دیاق سپر پراید در سراسر کشور

عمده فروشان دیاق سپر پراید در سراسر کشور برای خرید عمده تیغ و سپر پراید در ایران می توان به نمایندگی های ایران خودرو و یا سایپا مراجعه و لوازم یدکی مورد نیاز خود را به صورت عمده از این نمایندگی ها خریداری کرد. و حتی اگر در شهرستان ساکن هستید با مراجعه به فضاهای وب و فروشگاه های اینترنتی این نمایندگی ها می توانید آن را به صورت عمده سفارش دهید . در مطالبی که گذشت به عناوین زیر اشاره شد:

 • یمت سپر عقب پراید ۱۳۱
 • قیمت روز سپر عقب پراید ۱۳۲
 • قیمت سپر عقب پراید ۱۳۲ سفید
 • رنگ سپر پراید ۱۳۲
 • قیمت پوسته سپر عقب پراید
 • قیمت سپر جلو پراید ۱۱۱ رنگ شده
 • قیمت دیاق سپر
 • تولید دیاق سپر
 • دیاق سپر ارزان
کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و فروش:
مجتبی عبداللهی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09133315479
شماره تلفن ثابت: ۰۳۱۴۲۷۴۰۶۴۹
whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید
پست الکترونیکی: Mojtaba_abdelahy@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

دیاق سپر ایرانی پراید

شرکت سازنده دیاق سپر ایرانی پراید

دیاق سپر ایرانی پراید در فروشگاه پارسا بدنه با برند تکران عرضه میگردد.این محصول با …

پاسخی بگذارید

آراد برندینگ